Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą

18.05.2015
poniedziałek

Komorowski: Na eksperymenty Dudy szkoda Polski

18 maja 2015, poniedziałek,

Gdzieś jest granica, której nie powinno się przekraczać, bo podmywa się autorytet całej polskiej demokracji. Mam nadzieję, że Polacy pomyślą: na takie eksperymenty szkoda Polski – powiedział Bronisław Komorowski przy okazji dzisiejszej wizyty w Krakowie.

W przemówieniu w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie prezydent zarzucił swojemu przeciwnikowi hipokryzję i przybieranie politycznych ról „w zależności od tego, czy gra w teatrze pod tytułem Europa czy Polska”.

Komorowski chwalił się też zwycięstwem w dawnej stolicy Polski w pierwszej rundzie wyborów. – Wygrać w Krakowie, mieszkając w Warszawie, to duże osiągnięcie i dobra zapowiedź na przyszłość. Przegrać w Krakowie, mieszkając w Krakowie, to kiepska prognoza – mówił.

Tymczasem Andrzej Duda podczas wizyty w Szczecinie oświadczył, że po wygranych wyborach powoła Narodową Radę Rozwoju Polski, która „będzie siłą pracującą nad strategią rozwoju Polski”. – Jestem w Szczecinie pod bramą stoczni, nad którą nie ma już niestety historycznego napisu. Tutaj rozpoczynałem swoje marzenie – mówił Duda.

Kandydat PiS na prezydenta Polski wzywał do działania, tak aby młodzi nie musieli wyjeżdżać z kraju w poszukiwaniu pracy. – Łączenie sił w naszym państwie jest jednym z zadań, które stoją przed nami. Zostawmy więc z boku tych, którzy chcą Polskę dzielić – dodał.

„Symbolem nowej Polski” Dudę nazwał tymczasem Jarosław Gowin. Szef klubu parlamentarnego Zjednoczonej Prawicy oświadczył Krakowie: „Tylko on [Duda] może zagwarantować wyrwanie Polski ze stagnacji, w jakiej jesteśmy od wielu, wielu lat”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php