Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą

20.05.2015
środa

Komorowski za sterem. Żona Dudy nie boi się prezesa

20 maja 2015, środa,

– Polska potrzebuje sternika nie tylko z doświadczeniem, nie tylko z patentem, ale potrzebuje sternika odważnego i odpowiedzialnego – mówił w środę w Szczecinie Bronisław Komorowski. Otrzymał od marynarzy koło sterowe.

Fot. Cezary Aszkielowicz/Agencja Gazeta

Fot. Cezary Aszkielowicz/Agencja Gazeta

W pierwszej turze wyborów to w Szczecinie Komorowski miał sporą przewagę nad Andrzejem Dudą. Dostał w tym mieście 42 proc. głosów, a kandydat PiS – 25,4 proc. poparcia.

Prezydent mówił, że Andrzej Duda obiecuje rzeczy, na które nie ma pieniędzy w budżecie. – Jest nie fair, nie w porządku zarówno do państwa polskiego, jak i do osób, w stosunku do których te propozycje się składa. Ich realizacja, wszyscy wiemy, jest niemożliwa – mówił Komorowski.

Propozycje Dudy według jego wyliczeń mają kosztować ok. 300 mld złotych. – Cały budżet państwa to jest właśnie tyle – mówił prezydent.

Na emeryturę po 40 latach pracy

Komorowski przekonywał, że jego obietnice da się zrealizować, wśród nich między innymi ta złożona w środę rano. – Dziś lub jutro Kancelaria Prezydenta prześle do Sejmu projekt ustawy, który zakłada możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu 40 lat – zapowiedział Bronisław Komorowski. Rano spotkał się w Belwederze z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Prezydent relacjonował, że spotkanie przebiegło w miłej atmosferze – mimo trudnych spraw. Omówiono kwestię ustawy emerytalnej, czyli wprowadzenia, oprócz kryterium wieku, także kryterium stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę.

Duda podsumowuje kampanię

Andrzej Duda w Warszawie podsumował swoją kampanię wyborczą. „Dobra zmiana” – głosi jego hasło wyborcze. Duda stwierdził, że Bronisława Komorowskiego najlepiej określa cytat z „Monachomachii”: „Wtenczas ksiądz przeor, wyrwawszy się z puchu, pierwszy raz jutrzenkę obaczył”. Dodał, że „ta władza uczciwa nie jest i od samego początku nie była”.

Andrzej Duda/Twitter

Andrzej Duda/Twitter

Kandydat PiS stwierdził ponadto, że Bronisław Komorowski zamknął się w Pałacu Prezydenckim i siedział tam przez ostatnie pięć lat. – Teraz wyszedł – na ostatnie dni kampanii, obiecuje wszystko, co kto zażąda – mówił.

Duda podziękował córce, która wspierała go w czasie kampanii, a także żonie Agacie Kornhauser. – Wszystkich, którzy straszą, że za Andrzejem Dudą stoi prezes odpowiem, że nie rozumiem, czemu są tacy strachliwi. Z całym szacunkiem – ja się pana, panie prezesie, nie boję. Zapewniam państwa, że za Andrzejem Dudą stoję ja i nasza córka – oświadczyła żona Dudy.

Będzie debata u Kukiza

Bronisław Komorowski i Andrzej Duda najprawdopodobniej spotkają się na ostatniej, trzeciej debacie w piątek, w hali widowiskowo-sportowej, o godz. 21.15. Jak informuje Paweł Kukiz, kandydaci będą mogli wprowadzić do hali nawet po tysiąc swoich zwolenników. Kukiz chce poprowadzić ostatnią debatę razem z trzema dziennikarzami: jednym moderatorem i dwoma wyznaczonymi przez sztaby.

Sam Kukiz chce zadać trzy pytania mające charakter pytań ustrojowych. Kolejnych pięć będą mogli zadać wyborcy Kukiza, a zostaną one wybrane z puli zgłoszonej przez użytkowników profili społecznościowych. Następnych pięć pytań zadadzą sobie kandydaci. Będą też mieli po trzy minuty na podsumowanie.

Andrzej Duda już zadeklarował gotowość udziału w debacie, a we wtorek wieczorem sztab Bronisława Komorowskiego wysłał do Kukiza pismo z informacją, że prezydent również się stawi.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. „Stać mnie na to, żeby być antysystemowym, nawet dla medialnej zadymy, ale już na serio – nie stać mnie na akceptację ekonomicznego wykluczania ludzi młodych.” cytat z felietonu Kuby Wojewódzkiego.
  Potrzeba zmiany jest oczywista dla każdego uczciwego Polaka. Nie można się ociągać i czekać na Gododa. Zmiana na stanowisku prezydenta RP może być oczekiwanym początkiem tego ożywienia. Polska musi być otwarta i przyjazna dla młodych Polaków.
  Zwycięstwo wyborcze Kukiza jest ostrzeżeniem dla niereformowalnych kombatantów i wasali obcych interesów. Czas na zmiany.

 2. No to my młodzi czekamy ze zniecierpliwieniem na chwilę prawdy w najbliższy piątek.

 3. Chichot historii:

  1981 komunista Jaruzelski: „Socjalizmu będziemy bronić jak niepodległości”;

  2015 antykomunista Michnik: „Nie oddajmy Polski gówniarzom”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Najciekawszy był u A. Dudy wydobyty z naftaliny Misiek J. Rewiński. Lata walki o utrwalenie i rozwój spirytusowej akcyzy zrobił swoje! A do młodych czekających na przyjazną i otwartą Polskę powiem tylko: oj, naiwni, naiwni, naiwni, jak dzieci we mgle… Iluż to było zbawców Ojczyzny! Do czasu, aż dorwali się do koryta władzy. Każdy ma rodzinę, znajomych Królika. Władzę bierze się na krótko. Trzeba zabezpieczyć byt sobie i bliskim. Bo kolejnej okazji może nie być! Wiarę trzeba mieć, bo podobno- czyni cuda! Gdyby tylko władza zależała od głośności na trybunie/innej scenie. Jej stery lub jak kto woli sznurki są w miejscach o których Polak Szarak z reguły nie wie1

 6. Mój mąż po liceum zrobił 2-letnią szkołę policealną. Później ukończył 2 kierunki studiów jeden po drugim. Efektem czego do 31 roku życia pracował na umowach śmieciowych i uczył się.
  Proszę mi powiedzieć, jak on ma dożyć tych 71 lat przy założeniu, że nie straci po drodze pracy i nie będzie musiał, pracować jeszcze dłużej!

 7. @Wojciech K.Borkowski:
  Zmiana? Ale w jakim kierunku? Bo jakoś zwolennicy zmiany nie odnoszą się do problemu, że o wiele łatwiej zmienić na gorsze, niż na lepsze.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php