Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą Zagrywki z dogrywki - Blog o kampanii przed drugą turą

21.05.2015
czwartek

Debaty u Kukiza nie będzie. Nowy sondaż zapowiada remis

21 maja 2015, czwartek,

Zabrakło szczerej woli dialogu – tłumaczy w specjalnym komunikacie sztab Bronisława Komorowskiego.

Z przykrością stwierdzamy, że sztab pana Pawła Kukiza nie odpowiedział pozytywnie na deklarację uczestnictwa w debacie przez Bronisława Komorowskiego.

Takie oświadczenie wydał w czwartek sztab wyborczy kandydata PO. I zapowiedział publikację całej korespondencji ze sztabem Kukiza.

Ten z kolei przekonuje we własnym oświadczeniu, że warunków debaty w przepisanym czasie dotrzymał wyłącznie sztab Andrzeja Dudy. „Nie faworyzowaliśmy żadnego z kandydatów. I dalej nie faworyzujemy” – zapewniają przedstawiciele Kukiza.

Przy okazji poinformowano, że polonijnym dziennikarzem, który miał wziąć udział w debacie i na którego potwierdzenie czekano „do ostatniej chwili”, był Max Kolonko.

Nowy sondaż wyborczy przygotował tymczasem IBRiS na zlecenie „Super Expressu”. Wynika z niego, że poparcie dla obu kandydatów jest niemal identyczne. Na obecnego prezydenta zamierza głosować 47,3 proc. wyborców, a na jego kontrkandydata – 47 proc.

Według instytutu 5,7 proc. osób wciąż nie wie, na kogo zagłosuje w niedzielnych wyborach. Za to aż 59 proc. deklaruje chęć głosowania.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Trzeba zmieniać , a nie remisować. Kombatanci zachowują się , jak kotka na rozgrzanym , blaszanym dachu. Obiecują zmiany , kiedy do nich dotarło, żę młodzi Polacy maja ich „serdecznie” dosyć. Odwlekanie końca tej formacji wasali obcych interesów tylko spotęguje dramat wyborczy w czasie wyborów do Sejmu.

 2. Dokładnie Panie Wojciechu jako przedstawiciel młodego pokolenia zgadzam się z Panem w stu procentach.

 3. Czas na emeryturę:
  1. Bronisław Komorowski
  2. Jarosław Kaczyński
  3. Leszek Miller
  4. Leszek Balcerowicz
  5. Antoni Macierewicz
  6. Tadeusz Iwiński
  7.Joanna Senyszyn
  8.Bogdan Borusewicz
  9.Tomasz Nałęcz
  10. Stanisław Koziej
  11. Olgierd Dziekoński
  12. Henryk Wujec
  13. Jan Lityński
  14.Stefan Niesiołowski
  15.Stanisław Żelichowski
  I cała reszta pań i panów od ponad ćwierćwiecza w polityce.
  Zejdźcie godnie ze sceny! Czas na zmianę.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. “Tymczasem Senat opowiedział się za referendum zgłoszonym przez prezydenta w pierwszym tygodniu kampanii przed drugą turą.
  Referendum zostanie przeprowadzone 6 września i będzie się odnosić do trzech kwestii: poparcia dla jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii z budżetu państwa oraz rozstrzygania wątpliwości prawnych na rzecz podatników.
  Za referendum głosowało 57 senatorów – 52 z Platformy Obywatelskiej, dwoje z PSL (Józef Zając, Andżelika Możdżanowska) i dwóch niezależnych (Marek Borowski, Jarosław Obremski). Senatorowie PiS – poza Mieczysławem Gilem – nie wzięli udziału w głosowaniu. Wcześniej zgłaszali względem wniosku zastrzeżenia – ale zostały odrzucone.
  Koszt przeprowadzenia referendum szacuje się na ok. 100 mln zł.”

  Koń trojański oligarchów gotowy do wprowadzenia. Zanosi się na unicestwienie demokracji przed jej narodzeniem.

  Larum

 6. Z wypowiedzi pani Elżbiety Bieńkowskiej, pełniącej funkcję wicepremiera oraz ministra infrastruktury i rozwoju Polski (obecnie komisarza Komisji Europejskiej): https://www.youtube.com/watch?v=A6xUOOKLffM

 7. HAHAHHA Max! ten stary PISowiec 😀 pełna bezstronność!

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php